شرح رویداد های موسسه

صفاهان
1395/10/09 12:44 PM

Deutsch

چرا آلمانی بخوانیم؟

کشور آلمان در حال حاضر مهمترین قطب اقتصادی دنیاست، خصوصاً اینکه بعد از جنگ جهانی دوم و پیوستن آلمان شرقی و غربی پیشرفت علم و تکنولوژی، صنعت و رشد اقتصادی این کشور به بالاترین حد خود رسیده است. مقر بسیاری از شرکت های بزرگ و صنعتی در آلمان است و از لحاظ رشد اقتصادی و سرمایه ای اولین کشور در اتحادیه اروپا محسوب میشود.
آلمان مهمترین شریک اقتصادی ایران در اتحادیه اروپا محسوب میشود و از اینرو ارتباطات و مبادلات اقتصادی همواره در بین شرکتهای تجاری و افراد متخصص در سطح بالایی با این کشور برقرار است.
امکانات و سطح آموزش دانشگاهی در آلمان بالاست و از آنجاییکه تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان تقریباً بدون شهریه می باشد فرصت خوبی برای دانشجویان ایرانی است تا در رشته ی دلخواه خود در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا در دانشگاههای آن به ادامه تحصیل بپردازند. دانشگاه های آلمان به عده زیادی از زبان آموزانیکه دوره های زبان آلمانی  را پشت سر گذاشته و موفق به دریافت مدرک مورد قبول و رسمی (گوته) شده اند پذیرش داده است. تسلط به زبان آلمانی امتیاز بزرگی برای گرفتن ویزا و پذیرش برای دانشگاه های آلمان به حساب می آید.
از لحاظ زبانی، شباهت ساختار و بخصوص واژگان زبان آلمانی به انگلیسی فراگیری این زبان را برای زبان آموزان ایرانی آسانتر می سازد.

یادگیری آلمانی با کتابهای  Menschen

مجموعه کتابهای جدید، جذاب و رنگی Menschen از انتشارات Hueber، ناشر و تولید کننده ی کتاب محبوب و پر محتوای Tangram aktuellمی باشد و برای افراد بالای ۱۶ سال جهت آمادگی آزمون ZD آلمانی طراحی شده است.

 

 

سری کتاب های Menschen بر خلاف بسیاری کتب قدیمی تر، برپایه سیستم ارتباطی (Kommunikativ) یعنی با تاکید بر دو مهارت گفتاری و شنیداری طراحی و تالیف شده است. کتاب Menschen با شیوه ای گام به گام مهارت شنیداری زبان آموزان را به نحو فوق العاده ای تقویت می کند به طوری که آنها از همان ابتدا خود را در محیطی کاملا آلمانی زبان خواهند یافت و بیگانگی زبان به سرعت از بین می رود.
این کتاب شامل ۶ جلد برای دوره ی مقدماتیA1/A2/B1  می باشد و هر جلد شامل ۴ فصل و هر فصل ۳ درس است.

 

 

 

کتاب Menschen از سطحA1   که سطح ابتدایی آلمانی است شروع می شود و تا سطحB1  ادامه پیدا می کند. کتاب دارای تصاویر جذاب، رنگی و مرتبط است و ارتباط بین تصاویر وکلمات در یادآوری بهتر مفاهیم و لغات به زبان آموز کمک می کند. نکات گرامری با رنگ های مختلف مشخص شده و ترکیب اینترنت و رسانه های دیجیتال در فرآیند یادگیری فرد بسیار تاثیر گزار میباشد. دروس این کتاب هرگز طولانی، یک نواخت و سنگین نیستند و همگی از نظر میزان مطالب درسی دارای هارمونی و یکپارچگی می باشند.
علاوه بر کتاب اصلی، این مجموعه دارای یک کتاب تمرین (Arbeitsbuch)  می باشد که کمک می کند زبان آموز مطالب را عمیق تر بیاموزد. در پایان تمرینات هر درس یک خودآزمایی از آن درس وجود دارد که به زبان آموز این امکان را می دهد تا خود را به خوبی محک بزند و به عنوان آخرین صفحه می توان به صفحه ی لغات هر درس اشاره کرد.

 

چنانچه فرصت شما برای یادگیری آلمانی محدود است شرکت در کلاسهای خصوصی را به شما توصیه میکنیم.

نحوه برگزاری دوره:

دوره های عمومی ( گروهی) زبان آلمانی در حال حاضر بصورت ۲ روز در هفته (یکشنبه، سه شنبه ها) از ساعت ۸:۳۰ ۵:۱۵ عصر برگزار می گردد.
اساتید مجرب موسسه زبان صفاهان سعی بر آن خواهند داشت تا با بهره گیری از منابع تدریس ومواد کمک آموزشی، به بهترین شکل و نیز در کوتاه ترین زمان ممکن زبان شیرین آلمانی را به شما آموزش دهند و شما در مدت کوتاهی شیرین صحبت کردن به آلمانی را بچشید!
زبان آموزان پس از سپری نمودن سطح مقدماتیA1   می توانند جهت اخذ مدرک بین المللی زبان آلمانی Zertifikat Deutsch A1 و پس از گذراندن سطح B1 جهت اخذ مدرک بین المللی زبان آلمانی  Goethe-Zertifikat B1 در امتحانات موسسه گوته انستیتو اقدام و شرکت نمایند.

دوره ی ویژه ی آمادگی آزمون سفارتZertifikat Deutsch A
مختص افرادیست که با شرکت در این امتحان متقاضی رفتن به کشور آلمان از طریق ازدواج، مهاجرت یا پیوستن به اعضای خانواده هستند.

دوره ی ویژه ی آمادگی امتحان Zertifikat Deutsch B

این دوره مخصوص افرادیست که متقاضی اخذ مدرک بین المللی  Zertifikat Deutsch B1 می باشند که این آزمون شرط پیش نیاز جهت ورود به کالج های آلمانی زبان در دانشگاههای آلمان است.